Dar Gelirliye Konut Müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK müjdeyi verdi.

Dar gelirliye asgari ücretliye bugüne kadar görülmemiş en düşük faiz oranı ve 20 yıl ödeme vadesi müjdesiyle ev sahibi olma imkanı…

Sayın Bakan ALBAYRAK ”20 yıl vade ve tarihte görülmemiş en düşük faiz oranı ile ev sahibi yapacak alt yapıyı tamamladık” dedi ve dar gelirli ve asgari ücretlileri ev sahibi yapacak müjdeyi verdi.

Sayın Bakan ALBAYRAK konuşmasında ; ”

Tüm asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modeli hayata geçiriyoruz. 20 yıl vadeyle, tarihin en düşük faiz oranı ile, kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Bu modelde TOKİ’nin de model içinde yer alacağı ve her yıl ortalama en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak modelin tüm ayrıntılarını; evlerin modellerini, şehirleri, uygulama şartlarını Sayın Cumhurbaşkanımız özel bir programla vatandaşlarımızla paylaşacak. Bunlar inşallah başlangıç. İnşallah çok daha güçlü müjdeleri vermeye devam edeceğiz, dedi.

Hatta Sayın Bakan ALBAYRAK açıklamalarında kiradan bile daha avantajlı olabilecek olan bu müjdeli haber ile bir çok kişinin uzun vadede çok rahat ev sahibi olabileceğini ve bunu hedeflediklerini belirtti. Gözümüz aydın şimdiden herkese hayırlı olsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.