Moda Örgü Atkı ve Boyunluk Modelleri

Moda Örgü Atkı ve Boyunluk Modelleri

Kış mevsimlerinin vazgeçilmez aksesuarlarından biri de atkıdır. Bunları mağazalardan da alabilriz ancak istediğimiz renk ve desenlerde,istediğimiz uzunlukta olması biz bayanlar için gayet önemlidir. Kısacası içimize sinmelidir.

Özellikle geçmiş yıllardan dolabımızda kalan atkıların demode olduğunu söylemeliyim. Bunun için sonbahardan dilediğimiz renlerde yün iplerimizi hazırlamalı modellerimizi seçmeliyiz.

Sizler için bulduğum hoşuma giden birkaç anonim model paylaşıyorum;

2013-örgü-atkı-modelleri4

 

Özellikle uzun süredir moda olmayan ve sadece okul üniformalarında gördüğümüz lacivert rengi haki yeşili kıyafetlerin üzerine tam bir tamamlayıcı renk olarak konmaktadır. Gençler arasında boyunluk ta denilen bu model püskülsüz atkının sonu ve başı birleştirilerek bir halka şeklinde kullanılıyor 6 numara şişle örülmüş aralarda saç örgüsü deseni verilmiştir.

images

İki ucu birleştirilmeden örülen atkı bereyle takım yapılmış. Orta kalınlıktaki yün iple ancak 8-9 numara gibi kalın bir şişle örülmektedir.ortadaki desenleri yine saç örgüsü modelini ters yönlerde yan yana yaparak bu şekilde bir görüntü elde edilmiştir. Bere de ise lastik kısmında 1 ters 1 düz tamamında ise düz kısımlar devam ettirilmiş ters kısımlar selanik yapılmıştır.

2013-örgü-atkı-modelleri3

Çizgili desenli farklı renklerde örülen uçları birbirine bağlı modelde seçeceğiniz renkler konusunda dikkatli olmalısınız. Ortaya ya muhteşem bir şey çıkacaktır yada çok kötü bir şey. Bu konuda size uyarım soğuk ve alakalı renkler tercih etmeniz olacaktır. Krem, Sütlükahve ve koyu kahve gibi geçişleri kolay renkler.Bu modelin bitişi sizi biraz zorlayacaktır zira ince şiş ve ince iple iki adet olarak örülüp daha sonra dikilerek birleştirilmiştir. Bu şekilde atkının hiç arka yüzü yoktur,rahatsız edici kısmı yoktur.

timthumb

Kahve tonları 2014 kış aylarında çok kullanılmasına rağmen 2015 yılında da moda olacağı kanaatindeyim.Modeldeki boyunluk bir atkı kadar ozon değil çünkü kalın makarna ipi ve 8-9 numara şiş kullanılarak örülmüş. Bu şekilde bir modelin uzun ve iki katlı olması sizi boğacaktır. Resimde de çok net görüldü gibi bir düz iki ters şeklinde örülmüştür.

e5cbe9a7e0605e74aaeb59272e4d3d5f

Son olarak bir de erkek atkı modeli eklemek istedim. Kısa atkılar ve kısa bereler son yıllarda oldukça popüler.Gri ve füme tonları her ten rengi için erkeklerde uyum gösteriyor. Model üzerindeki atkı yan şekilde örülmektedir. Uzun şiş kullanarak bir düz 5 pirinç şeklinde %60 ını ördükten sonra resimde olduğu gibi ilk renge uyumlu şekilde olan diğer renk ipimizle devamını getirebiliriz.

Şimdiden kolay gelsin…

kadersiz35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.