Dünyanın ilk 6.500 Lümenli Lazer Projeksiyonu

Panasonic, iki yıldan uzun bir süre bakım gerektirmeden, sürekli çalışmayı garanti eden dünyanın ilk 6.500 lümenli, 1 çipli DLP lazer projektörünü piyasaya sürdü.

Şirketin mevcut Solid Shine projektör serisinin yeni üyeleri PT-RZ670 ve PT-RW630, lamba değiştirmeksizin 20.000 saat çalışma ömrü ile tüm açılardan kurulum özelliklerine sahip.

PT-RZ670 ve PT-RW630, 6.500 lümen parlaklık derecelerinin yanı sıra WUXGA ve WXGA ile ön plana çıkıyor. Lazer ışık kaynağı ile çalışan projektörler, lamba veya filtre değişimi gerektirmiyor ve kullanıma bağlı olarak en az 20.000 saat civarında lazer ışık kaynağı çalışma süresi sunuyor.

Cihazın kolay kurulum esnekliği dikey ve yatay kuruluma izin veriyor ve geleneksel bir lamba kaynaklı projeksiyonun aksine, lazer ışık kaynağı üzerinde herhangi bir etki yaratmaksızın 360 derecelik dikey/yatay/eğik projeksiyona olanak tanıyor.

Geometrik şekilde tasarlanan PT-RZ670 modeli kavisli ve düzensiz biçimli ekranlarda projeksiyona izin vererek yaratıcılığın önemli olduğu müzeler, sergiler ve teşhir salonları için ideal bir seçenek haline geliyor.

“İkinci nesil Solid Shine projektörler güvenilirlik ve esneklik çıtasını yükseltti” diyen Hartmut Kulessa. “Lazer Projektör %150 daha parlak renkler ve geleneksel bir 7000 lümenli projektöre kıyasla %230′a kadar daha parlak sarı renk üretir, böylece hem kullanıcıların içi rahat olur, hem de uzun süre boyunca mükemmel resim kalitesi ederler” açıklamasını yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.