Cam Temizlinin Püf Noktaları

Evlerimizde iş yerlerimizde ve arabalarımızda dünyaya baktığımız her noktada camlar pencereler var. Pis ve kirli bir camdan bakmak insan psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Pekala camların uzun süreli teiz kalmasının püf noktası nedir?

Evlerimizdeki camlarımızda eğer şikayet ettiğimiz şey inatçı lekeler ise bunun için bulaşık deterjanı kullanmalısınız. Deterjanınızın içeriğinde  tanecikler olmaması gerekir çünkü onlar camlarınızı çizer.

İş yerlerinde veya evlerde canlarınızı hem kolay temizlemek hemde uzun süre temiz kalmasını sağlamak için sirke kullanmanızı öneriyorum sirke ile ıslattığınız camı gazete kağıdı ile temizlerseniz biraz kötü koku olabilir ama 15 dakika içinde bu koku gidecektir. Temizliğin sonucunda ise ışıl ışıl olmuş camlar göreceksiniz. Sirkenin mikrobu kırma özelliği sayesinde kimyasallara devasa rakamlar ödemek zorunda değilsiniz hemde doğal şekilde en iyi sonuca ulaşırsınız.

Arabalarımızda ve mutfak camlarımızda çok sık karşılaştığımız sorun ise buharlaşma. Peki camların buharlaşmaması için ne yapmalıyız? Ne ile temizlemeliyiz?

Bu konuda edindiğim ve uyguladığım fikirler doğrultusunda camlarınızı şampuan veya gliserin ile silerseniz camlarınızın özellikle kış mevsiminde  pırıl pırıl kaldığını göreceksiniz.

Dünyaya baktığınız pencere her zaman temiz ve güzel olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.