Yeni Vücut Ortağınız: Google Fit

Etrafta yüzlerce fitness ve sağlık uygulaması dolanırken, her biri topladıkları veriyi kendilerine saklıyor. Bazı örnekleri Nike Fuel, Fitocracy ya da Withings, olan uygulamalar, kardiyo için ayrı, spor aktivitesi ve beslenme için ayrı ayrı içerik içeriyor ve birlikte çalışamıyor.

Bunun için Google bu duruma da el attı ve tüm uygulamaların toplanıp bir arada uyummlu şekilde çalışacağı bir uygulama yaptı. Uygulamanın ismi ise Google Fit!

Dün gerçekleşen I/O etkinliğinde verilen bilgilere göre Google Fit birkaç hafta içerisinde kullanıcılarla buluşacak ve tüm fitness ve sağlık uygulamarını birarada toplayacak.Yayınlanacak olan API’ler sayesinde uygulamalar birbirleri ile veri paylaşarak daha etkili sonuçlara imza atacak.

googlefit


Dün gerçekleştirilen I/O etkinliğinde açıklanan bilgiye göre birkaç hafta içinde Google Fit, tüm fitness ve sağlık uygulamalarının alıp kullanabileceği API’ler yayınlayacak ve uygulamaların birbiri ile verilerini paylaşabilmesini mümkün hale getirecek.

Google henüz kendine ait bir fitness uygulaması oluşturup oluşturmayacağını bildirmedi ancak, Nike, Adidas,AsusHTCIntelLG, Withings, Mio, Motorola, Noom, Runtastic, RunKeeper, Polar ve Basis firmalarını yanına alıp son derece etkileyici bir kadro oluşturmuş.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.