Ermenek’te 9 Mahalle Ve Bir Köy Karantinaya Alındı

Ermenek’te 9 Mahalle Ve Bir Köy Karantinaya Alındı

Karaman Ermenek ilçesinde

Korona Virüs Hastalığı Sebebiyle 9 mahallede Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi, 1 köyde karantinaya alındı.

Karaman'ın Ermenek ilçesinde 9 mahalle ve bir köy karantinaya alındı

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı 9 mahalle ile bir köyün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasagı ilan edilerek karantina tedbirleri alındığı bildirildi.

Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda, Kovid-19’la mücadele tedbirleri kapsamında, salgının önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla ilçe merkezine bağlı Meydan, Çınarlısu, Orta, Taşbaşı, Değirmenlik, Susaklı, Sandıklı, Güllük ve Seyran mahalleleri ile Ardıçkaya köyünün giriş ve çıkışı kapatılarak karantina altına alındığı bildirildi.
Açıklamada, “Söz konusu karar gereğince adı geçen mahallelerde ve köyümüzde, vatandaşlarımızın kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışına çıkmamaları, izolasyon kurallarına uymaları gerekmektedir.” ifadesi kullanıldı.
Kararın ardından jandarma ekipleri, köye giriş noktalarında tedbir aldı.
Açıklamada ayrıca Ermenek ilçe merkezi, Kazancı ve Güneyyurt beldeleri ile köylerde kurulan halk pazarlarının faaliyetlerine ikinci bir karara kadar geçici olarak ara verildiği duyuruldu. Tüm halkımıza bu tedbirlere uymalari ve tedbirli olmaları konusunda çok dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz.

Şunu unutmayalımki sağlığımız hayattaki en büyük sermayemizdir. 

kadersiz35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.