Cumhurbaskani Sayın Erdoğan’dan Son Dakika Aciklamalari

Cumhurbaskani Sayın Erdoğan’dan Son Dakika Aciklamalari

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 04.05.2020 de bugünkü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını ile mücadelede önemli bir noktaya gelindiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı olan hastaların sayısının giderek azaldığını söyledi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar…

‘Koronavirüs Salgını İle İlgili Tüm Adımlar Doğru Bir Şekilde Atıldı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgınla ilgili tüm adımların doğru ve kararlı bir şekilde atıldığını söylerken Bilim Kurulu tarafından gelen tavsiyeleri titizlikle yerine getirdiklerini belirtti. Alınan tedbirlerle beraber okullara ara verildiğini ve şehirlerarası ulaşımn sınırlandığını söyleyen Erdoğan, salgınla mücadelede önemli bir noktaya gelindiğini ifade etti.

YKS ve LGS Sınavları Açıklaması

Herkesin merakla beklediği YKS ve LGS sınav tarihleri ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, YKS sınavının 28 Haziran tarihinde, LGS sınavının ise 20 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini ifade etti. Askeri Öğrenci Sınavının ise 14 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini belirten Erdoğan, üniversitelerin ise 15 Haziran tarihinde Akademik Takvime geri döneceğini duyurdu.

65 Yaş Üzeri ve 20 Yaş Altı İçin Yeni Karar !

Öte yandan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı olan vatandaşlarımız içinde yeni kararlar alındığını duyuran Erdoğan, 65 yaşüzeri ve 20 yaşaltı vatandaşların sokağa çıkma yasaklarının bir gününde 4 saat süre ile dışarı çıkabileceklerini ve ilk uygulamanın bu Pazar günü yapılacağını ifade etti.

7 İl İçin Şehirlerarası Yasak Sona Erdi

Şehirlerarası giriş ve çıkış yasağının 7 ilimiz için sona erdiğini söyleyen Erdoğan, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da yasağın bittiğini açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cerrahi maske satışına izin vermeyi planldıklarını ve buna da bir üst fiyat getireceklerini belirtti.

kadersiz35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.